Išmanieji televizoriai. Ar tikrai?
2011 09 08
1

Naujausia televizorių gamintojų išmonė – lipdukas „Smart TV“ korpuso kampe. Ar šie televizoriai tikrai „gudrūs“? Kuo jie panašūs ir kuo skiriasi tarpusavyje? „Naujoji komunikacija“ išbandė keturis naujus išmaniųjų televizorių modelius ir dalijasi savo patirtimi.

Aš dažnai žiūriu televizorių. Aš nežaidžiu kompiuterinių žaidimų, socialiniuose tinklalapiuose praleidžiu ne daugiau kaip 10 minučių per dieną, „Skype“ ir elektroninį paštą dažniausiai naudoju tik darbo reikalais.

Internetines pramogas mieliau keičiu į filmų, TV laidų žiūrėjimą arba muzikos klausymą. Tikriausiai Jūs pamanėte, kad aš – nešiuolaikiškas žmogus. Visgi didžiąją darbo dienos dalį praleidžiu prie kompiuterio – rinkdamas informaciją, skaitydamas įvairius straipsnius, rašydamas arba redaguodamas tekstus. Kompiuteris man – darbo instrumentas, kurio tikrai nesineščiau į lovą.

Ar nauji išmanieji televizoriai skirti sudominti interneto pramogomis tokius žiūrovus kaip aš? Ar su „Smart TV“ modeliais gamintojai tikisi prie TV ekranų pritraukti naujus kompiuterinės eros vartotojus? Ar naujos kartos televizoriai gali artimiausiu metu pakeisti televizijos žiūrėjimo įpročius? Tai tik keletas iš daugelio klausimų, paskatinusių išbandyti naujus TV įrenginius, pavadintus „Smart TV“.

Tokie skirtingi, tokie panašūs

Bandant naujausius „Smart TV“ skystųjų kristalų televizorius, galima buvo pasiklysti ne tik naujų funkcijų ir technologijų gausoje, bet ir ieškant apibendrinančių vertinimo kriterijų. Juolab kad visi testams gauti modeliai buvo skirtingų ekrano dydžių ir turėjo skirtingų tipų LCD matricas. Kita vertus – kuo daugiau klausimų, tuo daugiau atsakymų. Taigi, prieš mus 140 cm ekrano įstrižainės „Samsung UE55D8000YS“ su patobulintu S-PVA ekranu, 107 cm „LG 42LW650S“ modelis su bendrovės „LG Electronics“ ištobulinta H-IPS matrica, 102 cm dydžio „Sharp LC-40LE830E“, turintis patį naujausią 10 kartos LCD ekraną UV2A su „Quattron“ technologija, ir mažiausias – 92 cm įstrižainės – „Panasonic TX-L37DT30E“ televizorius su „IPS-Alfa“ matrica (priskiriama profesionalios paskirties įrenginiams). Konstrukciniu požiūriu visos šios LCD matricos turi esminių skirtumų (duomenų galima rasti ir Wikipedijoje), lemiančių atkuriamo vaizdo pobūdį, tačiau, lyginant televizorius tarpusavyje, vargu ar nepatyrusi akis juos atskirtų. Juolab kad negalima vienareikšmiškai išskirti vieno kurio nors matricų tipo kaip geriausio LCD televizoriams

[...]

Flirtas su televizoriais

Tokiais momentais galima pavydėti kompiuterinės technikos apžvalgininkams. Kompiuterio techninė ir programinė įranga vertinama atskirai ir turi gan aiškius techninius parametrus. Tai kodėl televizoriaus aprašymai labiau panašūs į literatūros kūrinius? O visos diskusijos apie skystųjų kristalų televizorius dažniausiai primena flirtą. Tarytum vyras ar moteris pirmos pažinties metu vengtų atvirai išsakyti savo užmojus ar pastabas apie partnerį. Tai kodėl mes, rašantys ar kalbantys apie televizorius, esame tokie džentelmeniški? Atsakymas daug paprastesnis nei gali atrodyti: daugelis artimo techninio lygio ir kainos modelių yra žymiai panašesni nei tai nori parodyti gamintojai. Daugelis įdiegtų technologijų, nors turi skirtingus pavadinimus, atlieka tuos pačius procesus. Lyginant atkuriamo vaizdo kokybę, dažniausiai skiriasi tik gamykliniai nustatymai, kuriuos pakeitus galima gan artimai suvienodinti skirtingų gamintojų modelius, o nemažos dalies įdiegtų vaizdo gerinimo funkcijų bei ypač plataus diapazono atskirų parametrų reguliavimo galimybių tiesiog nereikia. Tuo įsitikinti paprasta: pavyzdžiui, įjunkite paeiliui fiksuotus vaizdo režimus „Kinas“, „Natūralus“, Standartinis“, „Profesionalus“ arba „Automatinis“ (skirtingų gamintojų gali būti kiti arba panašūs pavadinimai). Kiekvieno režimo atveju galima pažiūrėti, kokie yra vaizdo nustatymai. Turbūt nustebsite, bet visuose išvardytuose režimuose dalis vaizdo gerinimo sistemų išjungta, kitos veikia minimaliu arba vidutiniu pajėgumu, kai kurie pagrindiniai vaizdo parametrai neviršija pusės diapazono skalės ir t. t. O dabar viską įjunkite maksimaliu režimu. Na, kaip vaizdelis? Klausimas – kam to reikia? Atsakymas – konkurencijos varžyboms.

Nauja mada – „Smart TV“

Apie naują televizorių madą – „Smart TV“ – pirmoji pradėjo plačiai skelbti kompanija „Samsung“. Nenuostabu, kad šios gamintojos išmanusis TV pirmasis pateko į mūsų rankas. Nors netrukus ir kiti gamintojai ant daugelio savo naujausių modelių užlipdė „Smart TV“ lipdukus, tačiau jų pažadėtų naujienų teko gerokai palaukti. Taigi, sumanytai išmaniųjų televizorių apžvalgai pateikti prireikė daugiau nei trijų mėnesių – juk būtų buvę paprasčiausiai nekorektiška „karščiausią“ TV rinkos naujieną pristatyti tik su vieno gamintojo produktu. Taip ilgai užtrukusioje išmaniosios technikos medžioklėje nuolat pasipainiodavo ir papildomų kliūčių, pavyzdžiui, „Skype“ vaizdo skambučiams pritaikytą vaizdo kamerą gavome tik su vienu modeliu (ta pati netiko kitiems), reklamuojamų papildomų išmaniųjų nuotolinio valdymo pultelių nepateikė nė vieno gamintojo atstovai. Ypač „džiugino“ elektroniniu paštu gaunami pranešimai apie sparčiai plečiamą specialių programėlių („Apps“) ir papildomų internetinių pramogų, skirtų „Smart TV“, pasiūlą. Deja, Lietuvoje, kaip ir kitose Pabaltijo šalyse, daugelis šių paslaugų kol kas nėra prieinamos.

Kai kas galėtų pasakyti, kad, nepavykus gauti daugiau papildomų pajamų iš aktyviųjų 3D akinių prekybos, televizorių gamintojai surado naują būdą didinti pelną – prekybą papildomomis mikroprogramomis (angl. {i}apps{/i}), skirtomis „Smart TV“. Kitaip tariant, prekiauti ne tik technine, bet ir programine įranga.

Įdomiausia tai, kad televizoriai su interneto prieiga, interneto naršyklėmis, tiesiogine prieiga prie pramoginių tinklalapių, tokių kaip YouTube, Picasa ir kt., taip pat su bevieliu ryšiu (WLAN) bei įdiegtais kompiuteriniais žaidimais gaminami jau keletą metų. Beje, ir „Skype“ vaizdo skambučių funkcijos jau pernai buvo pradėtos taikyti, nors dar niekas nebuvo girdėjęs apie „Smart TV“. Tai kas pasikeitė pasirodžius naujiems išmaniesiems televizoriams?

[...]

Samsung UE55D8000YS“

Jei televizorius vertintume tik pagal grožį ir „Smart TV“ funkcijas, tai „Samsung UE55D8000YS“ modeliui būtų sunku surasti lygiavertį konkurentą. Nors dizainas – skonio reikalas, bet šis televizorius išties atrodo labai šiuolaikiškai.

Spaudžiame „Smart TV“ mygtuką nuotolinio valdymo pultelyje. Jokių kliūčių prisijungti prie interneto bevieliu („wireless“) būdu. Įspūdinga kompiuterinė grafika TV ekrane, visos funkcijos išdėstytos logiška tvarka, viskas aišku ir suprantama. Interneto naršyklę be didesnio vargo įmanoma valdyti ir įprastiniu nuotolinio valdymo pulteliu. Gan sparčiai įsikrauna tinklalapiai, be jokių kliūčių pavyko prisijungti prie „Facebook“ tinklo ir „Google“ elektroninio pašto. Viskas patogu ir nesudėtinga. Tiesa, norėjosi išbandyti šiam televizoriui skirtą išmanųjį, lietimu valdomą nuotolinio valdymo pultelį, bet jo negavome.

Įdomiausia šio bandymo dalis – „Skype“ vaizdo skambučiai. Mat vieninteliai „Samsung“ atstovai atsiuntė ir tam pritaikytą vaizdo kamerą. O čia jau žvilgsnis į ateitį. Sėdi foteliuke ir matai savo pašnekovą dideliame TV ekrane. Ir vėlgi, prisijungimas prie „Skype“, kaip ir vaizdo kameros prijungimas prie TV, nesukėlė jokių rūpesčių.

[...]

LG 42LW650S“

Nors „LG 42LW650S“ modelis priskiriamas prie „Smart TV“ įrenginių, pirmiausia jis pristatomas kaip naujo trimačio vaizdo formato „Cinema 3D“ atstovas, kuriam naudojami poliarizuoti akiniai (pasyvieji, nereikia atskiro maitinimo). Šiuo formatu rodomas vaizdas visiškai nemirga (palyginti su 3D Full HD), mažiau vargina akis ir turi žymiai platesnį erdvinio vaizdo matymo kampą. Beje, „Cinema 3D“ keičiamas įprastinis 2D vaizdas daug įspūdingesnis nei „3D Full HD“ formatas. O štai „Smart TV“ funkcijos šiame modelyje gan ribotos. Nėra „Skype“ vaizdo skambučių galimybės, gana lėta interneto naršyklė, kol kas nedidelis papildomų mikroprogramų atsiuntimo asortimentas (ypač kalbant apie Lietuvos rinką). Tarp įdomesnių papildomų išmaniųjų įrankių radau tik „Google Maps“ žemėlapius. Tiesa, be vargo prisijungiau prie socialinių tinklalapių ir „YouTube“, su „Smart Share“ funkcija naršiau po savo skaitmeninių failų bibliotekas.

[...]

Sharp LC-40LE830E“

„Sharp LC-40LE830E“ turi 10 kartos LCD ekraną UV2A, pasižymintį „Quattron“ technologija. Tokia šio televizoriaus vizitinė kortelė, o „Smart TV“ lipdukas priklijuotas vien dėl mados. Tiesa, jau porą metų aukštesnės klasės „Sharp“ skystųjų kristalų televizoriuose diegiama interneto prieiga, interneto naršyklės, fiksuotos tiesioginės prieigos informaciniams, pramoginiams ir socialiniams tinklalapiams. Daugiau kaip ir nieko naujo. Tiesa, dabar tai vadinama „Smart TV“.

Na, žinoma, šiame modelyje įdiegti „Skype“ vaizdo skambučiai. Bet kur vaizdo kamera? Vėl jungiame prie interneto. Bevieliam ryšiui reikia papildomai prijungti „Wireless LAN“ priedėlį, kurį radome televizoriaus pakuotės dėžėje. Ir vėl jokių problemų, viskas lengvai prijungiama ir tinkamai veikia. Aplankau keletą tinklalapių ir savo „Facebook“ bei „Gmail“ paskyras.

[...]

Panasonic TX-L37DT30E“

Pats „karščiausias“ bendrovės „Panasonic“ kūrinys – skystųjų kristalų televizorius „Panasonic TX-L37DT30E“. Apie šį modelį galima kalbėti daug ir ilgai. Jo ekranas gali rodyti judantį vaizdą didžiausia raiška (1080 TV eilučių; tai gerokai daugiau nei konkurentų). Nauja ekrano danga pasižymi įspūdingai sodria juoda spalva, o vaizdo kontrasto lygį gamintojai pavadino „Brilliant“. Pagal technines charakteristikas „Panasonic TX-L37DT30E“ yra šiuo metu pažangiausias 92 cm (37 colių) televizorius, turintis išplėstines vaizdo reguliavimo galimybes. O kaip su „Smart TV“? Įdomu tai, kad šis modelis kai kuriose rinkose vadinamas ne „Smart TV“, o IPTV (internetinė, interaktyvioji televizija). Tuo jau daug ir pasakyta. „Panasonic“, kitaip nei pagrindiniai konkurentai, plečia internetinės televizijos paslaugų pasirinkimą, o ne papildomų mikroprogramų asortimentą. Tiesa, daugelis šių paslaugų kol kas Lietuvoje neprieinamos. Taigi, lieka tik paminėti, kad šiame televizoriuje yra interneto naršyklė, tiesioginės prieigos prie socialinių tinklalapių, „Skype“ vaizdo skambučių, „YouTube“ ir t. t. Ir svarbiausia – pavyko be vargo prijungti įprastinę bevielę kompiuterio klaviatūrą.

[...]

Daugiau informacijos apie i6maniuosius televizorius rasite naujausiame „Naujosios komunikacijos“ numeryje 2011 Nr.4.

Komentarai
0
Saulius Rugs. 8, 2011, 1:21 p.m.

Tai galima daryti išvadą, kad realiai Smartus gamina tik Samsung šiuo metu. Visi kiti apsimeta :)

0
Arturas Rugp. 22, 2012, 4:45 p.m.

Turiu klausimą.
Turiu Samsung Smart tv su wirelless.

Wifi pasijungiu, viskas veikia puikiai, BET noreciau TV panaudoti kaip wifi monitoriu is savo loptopo.
Ar imanomas toks veiksmas ir kokios programos reikalingos?

0
jeronimas Grd. 20, 2012, 8:44 p.m.

lg isvis nesugeba normaliai televizoriu pagamint. as turiu kabelines kabeli, kur yra sudubliuota ir skaitmenine tv (dvbT) ir skaitmenine kabeline (dvbt). ant vieno kabelio. ir dar ten analoginiu kanalu pilna (dar transliuoja tiekejas). telikas tipo 3 menesiu is gamyklos (2012m rugsejo) ir ka sau manot. neimanoma ziuret vienu metu ir dvbt ir dvbc. koki suda lg cia prigamino? instrukcijoj parasyta kad palaiko ir dvbt ir dvbc - bet realybej neveikia! arba tik antzemns susgaudo kanalus. arba tk kabelines. rankinu budu skatmeninis rezimas neisijunga. je ijungtas dvbt - tai dvbc neveika! r atvirkscai. palydovinis veikia kaip prklauso. nepirkit lg teliku - nesamones pradejo gamint! ir dar ekrano atsinaujinimo dazni slepia. melagiai ir sukciai - atseit kokybe kaip 200hz - nixera ten neatnaujina tiek. 60hz tik eina ir kazkokie programiniai pribombasai. suda gamina

0
jeronimas Grd. 20, 2012, 8:47 p.m.

ai dar uzmirsau paminet ta "magic remote" pulta. nu sudu sudas. usb pele su klaviatura geriu iskart pasijungt, negu ta nesamone.

0
to arturui Sau. 1, 2013, 4:51 p.m.

jai tavo laptopo procesorius intel ir jai turi widi funkcija jai ne tai tik laidu

0
Vaida Sau. 9, 2013, 10:15 p.m.

gal kas zinote kur galima nusipirkti TV kamera sharp televizoriui

0
mindaugas Vas. 17, 2013, 1:38 a.m.

sveiki kaip parsisiust programas i smart tv samsung C9000 ?

0
Arvydas Kovas 8, 2013, 9:10 a.m.

Jau daugiau kaip metai naudojuosi Android TV box, manau tai daug funkcionalesnis priedas už Smart TV. Faktiškai visos Android OS funkcijos televizoriaus ekrane - nuo internetinės Lietuviškos TV žiūrėjimo (aktualu emigrantams), TuneIn (galiu klausyti visas Lietuviškas radijos stotis), XBMC iki Angry Bird dideliame ekrane. Suderinau tai su AV receiveriu, ir turiu superinį Media centrą namuose. TV gamintojai pakol kas riboja tas funkcijas savo televizoriuose. Pilnavertį browserį televizoriuose, kad galėtum naudotis papildomais interneto malonumais, turi tik brangiausieji televizoriai.....o Android TV box Ebay galima nusipirkti už 25 svarus, tiesa be klaviatūros.
Beje, kažkas paminėjo apie "magic mouse", naudojuosi "fly mouse" su pilna qwerty klavaiatūra, superinis dalykas...:)

0
bludas Kovas 29, 2013, 7:32 p.m.

Tikrai esu nusvyles smart tv ,faktiskai del tu keleto apsu ,kuriuos retkarciais gal panaudosi ,neverta permoketi ,verciau tuos pinigus skirti aukstesnes klases tv.Didziausia nesamone tai ,jog smart tv turi sudinai maza vidine atminti ir visvien negali per interneta ziureti filmu ,o padidinti ja nera jokiu opciju ,taigi jau pagrindine funkcija ,reikalinga daugeliui vartotoju atkrenta.I dar ,jei jau tikrai norit sio stebuklo ,nepirkit samsung smart tv ,prikimsta gamykliniu appsu ,,o istrinti negalima,automatiskai atminties belieka kokiai 30 minuciu filmo ziurejimo.Kam tie fitnesai ir feisbukai reikalingi telike :)

0
marius Balandis 16, 2013, 10 p.m.

sveiki, nusipirkau samsung smart tv, naujas 2013 m modelis bet nepasileidziu nei lietuviska.tv nei emigrantas.tv (gyvenu airijoje) ar reikia kokia programa parsisiusti ar kas ten blogai? jei prijungciau android tv box,gal tada galeciau ziureti? patarkit, aciu

0
Rokas Birželis 16, 2013, 2:45 p.m.

Sveiki, kaip pajungti interneta (laidu) televizoriuje, bandziau ir rankiniu ir automatiniu budu vistiek tas pats, local connection ok but internet connection fail
Man regis kazkas su mac adresu negerai, nesu tikras, aciu :)

0
ramunas Spa. 27, 2013, 6 p.m.

o as lg teliku patenkintas. liuks rodo ir kuo puikiausiai skype bendrauju. liuks

0
rinkaus čia Grd. 3, 2013, 1 p.m.

Aš ir pirkau lg ir esu labai patenkinta, tik kažkodėl nuo 3D akinių pradeda galvą skaudėt....

0
xxxxx Sau. 10, 2014, 10:33 a.m.

kuom geresni samsung televizoriai uz funai?

0
Klaudas Sau. 30, 2014, 2:08 p.m.

O tai šitas skaitosi smart ar ne? http://pigu.lt/televizoriai/televizorius_samsung_ue32eh5300?id=3411461
Man atrodo jau visi nauji TV yra kaip ir smart ar ne?

0
zmogus Balandis 27, 2014, 9:11 a.m.

Atsargiai: 3D. Perdaug ziuredami galite sugadinti savo akis. Rekomenduojama 1 filmas 3D per 14 dienu. I men 2 filmai.

0
Meistras Vas. 23, 2015, 7:11 p.m.

Išmanieji televizoriai šiai dienai labai stipriai patobulino savo technologijomis, bet gana dažna problema televizoriuje dabar įpač Išmaniajame LED televizoriuje vidinės atminties trūkumas, dėl šios problemos jie dažnai pradeda strigti, lėtai perjunginėti kanalus, o galop visai neisijungia, žinoma visi šie gedimai prasideda pasibaigus garantiniam laikotarpiui, ir tenka kreptis i televizorių meistrus.

0
vyts Gegužė 28, 2015, 7:21 p.m.

ar galima atnaujinti youtube senesnio modelio(2012) tv :)

0
Never buy Samsung Birželis 3, 2015, 2:14 p.m.

Iš visų, išvardytų smart tv, nesiulyčiau pirkti tik Samsung, nes jie yra prastos kokybes ir geriausiu atveju tarnauja iki 3 metų (įpatingai naujesni nei 6 kartos smart tv), o dalis sunku gauti, bei yra brangios. Man asmeniskai, teko nusivilti beveik visais šio prekes ženklo produktais dėl prastos jų kokybės.
Ir dar dėl ko nemėgstu samsung tv, tai dėl įvairių apribojimų, PVR įrašų užsifravimo, vartotojo asmeninių duomenų, pokalbių nutekinimo...

0
ert Rugs. 5, 2015, 3:40 p.m.

labai prasta apzvalga. kiekvienoj pastraipoj beveik tas pats. jokio rimtesnio palyginimo.
ir beje, kur kiti gamintojai?? Sony, Philips???

kazkokia pigi idioto rasliava

0
JarredPn Spa. 4, 2015, 9:09 p.m.

http://antibioticswithoutadoctorsprescription.top/
[url=http://antibioticswithoutadoctorsprescription.top/]antibiotiс[/url]

0
Stasys Spa. 13, 2015, 2:36 p.m.

Patarkite,kaip pajungti internet Samsung ue40j5512akh televizoriuje,ar reikia lan lizda sujungti su teo priedeliu?

0
Jurgita Spa. 31, 2015, 12:48 p.m.

Sveiki, nusipirkom lg smart televizoriu ir per emigranta rodo per visa ekrana tik hd kokybes kanalus, o kur paprastos kokybes is sonu uzsideda ant virsaus dvi juodos juostos. Kodel?

0
Mantas Kovas 31, 2016, 10:33 a.m.

Gal kas susidūrėte su Encoding problema kai pažintinių ar kitų viasat kanalų, kuriuose galite nustatyti lietuvių kalbą, bet nerodo lietuviškų raidžių? T.y. vietoje jų rodo hieroglifus visokius? Pvz čia: http://puu.sh/nZDf1/c2b6a6c740.jpg

0
aliona Rugp. 4, 2016, 11:41 a.m.

Nusipirkau samsung smart tai pogi naujos laidos bet gyvenu vokietijoj ir nepasileidzia man emigranyas.tv vis praso programos kitos kaip man ja parsisiusti?

Rašyti komentarą
būtinas
būtinas (neskelbiamas)
nebūtina